תפיסת העצמי והגדרה של מי אני

לכול אחד מאתנו יש המון חלקים שונים שעושים אותו מי שהוא. כולנו ילדים של ההורים שלנו, כולנו בני ככה וככה, לחלקנו יש תואר או מקצוע שלמדנו, חלק הקימו משפחה משלהם ועוד חלקים שונים שמרכיבים את הפאזל שהוא העצמי של כול אחד מאתנו. לחלקנו יש גם התמודדויות וחלקים שונים של הפאזל שהם יותר אישיים אך עדיין בעלי משקל גדול בחיים ובזהות שלהם ומגדירים את עצמם לפיהם ושוכחים להסתכל על התמונה השלמה.

כשאני מגדיר את עצמי רק לפי ההתמודדות שלי אני בעצם מבטל כול חלק אחר שיש בי וגרוע מזה אני גם מחפש רק את החלקים שתואמים לו. אני כבר לא מסתכל על זה שאני אולי בעל כישרונות אחרים ומחפש איזה חלקים נוספים יכולים להתחבר עליהם. אלא אני מחפש ומאמץ חלקים שקשורים למגבלה או למצב שלי, כך שאני לאט לאט מוסיף אליה עוד חלקים שלא היו קודם אך מכיוון שכרגע אני רואה את עצמי בתור בעל מגבלה בלבד אני פשוט מחפש להפוך את המגבלה לתמונה השלמה ומחפש את החלקים שיתחברו עליה ויהפכו אותה לברורה יותר.

השינוי שלי יכול להתחיל בזמן שאני מבין את הבעיה ומקבל שהיא חלק מהפאזל אך לא כול הפאזל. העניין הגדול בניהול מחלה ובבניה של התמודדות היא להבין שיש לי מגבלות מסוימת ולנסות לעקוף אותן. ממש כמו שאנחנו מרכיבים פאזל אנחנו לא נתחיל להרכיב את הפאזל מהאמצע שלו אלא נתחיל קודם לעשות סדר בחלקים ולהרכיב את המסגרת ומממנה נמשיך לאט לאט לכיוון המרכז כך שעם הזמן יש לנו גם הבנה של מה אנחנו הולכים לראות.

התמודדות וחיפוש עצמי

עד שאני לא עושה את הדבר הזה ומשנה את תשומת הלב שלי לתמונה הכללית, אני תמיד יגדיר את עצמי לפי המגבלה והתסמינים שלה אך ברגע שאני אעשה את השינוי אני אבין שיש חיים גם לצידה. ונכון שאני כבר לא יכול לעשות דברים כמו שעשיתי פעם אך זה לא אומר שאני לא יכול לעשות כלום. אני אדרש להמון חקר עצמי, קבלה של המגבלה, נכונות ליפול ולעשות טעויות בדרך אך עם כול זה אני יכול להרוויח את החיים שלי בחזרה. כי לא משנה מה קרה או קורה הבחירה של מה יקרה מפה ואלא היא שלי ואני חייב להבין שהאחריות האישית שלי היא להילחם ולהתמודד, כי אם לא אני יוסיף עוד ועוד חלקים למגבלה והמשיך לאבד עוד חלקים מהאדם הנפלא שאני והפוטנציאל שגלום בתוכי.

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.