זה מתסכל וזה בסדר

אין לי כוח לצאת מהמיטה לראות אנשים ולהתמודד עם העולם.

התעוררתי אין לי כוח לזוז אני שוכב רוצה שהיום הזה יגמר עוד לפני שהוא התחיל בכלל וזה בסדר.

זה בסדר כי אני מקשיב לתחושות שלי וכנראה שבתקופה האחרונה לא עשיתי את זה.

זה בסדר כי זה התחושה שלי ועם אני אכנה עכשיו לציפיות של אחרים ממני זה יכול להוביל לנפילה יותר גדולה, כי אם אני אצא במצב הזה שהתחושה הפנימית שלי לא טובה אני עלול לעשות דברים שיפגעו בי יותר מאשר ההתנתקות הזאת מהעולם.

אין מה לעשות קמתי היום בבוקר והקושי שלי להניע את עצמי היום הוא גדול עלי, זה לא שאני קם כול בוקר עם שיר בלב וכוונה לרוץ מרתון, היום פשוט אני מרגיש שאין לי יכולת להשים את המסכה ולהתמודד.

העניין הזה של להקשיב לעצמי זה התמודדות, היכולת של להבין שהגעתי לאיזושהי נקודה שאני מרוקן היא ברכה כי היא יכולה למנוע ממני להרוס הרבה דברים שעבדתי קשה להגיע אליהם. כי יכול להיות שכבר כמה ימים אני מסתובב עם חרדות שמתישות ומעייפות אותי, או עצבים פנימיים ועוצר את עצמי מלהוציא אותם, דיכאון שמוסתר במסכה או כול אחד והתמודדות היומיומית שלו. כי הדבר הזה של להתמודד כול יום הוא מתיש ואם היום אין לי כוח לזה זה בסדר. נכון שזה מתסכל כי מחר או בעוד כמה שעות אני אצטרך לתת הסברים לאנשים ואני שונא את זה ועם זאת זה עדיף מאשר שמשהו פתאום יתפרץ ממני ויהרוס לי.

אז מה אני עושה בשביל לא להרוס הכול?

כן כן אני חולק, אני מסביר לסביבה שלי מראש שהמצב הזה יכול לקרות כי אין מה לעשות זה חלק שקיים בי. ואני לא עושה את זה רק כי אכפת לי שהם לא יפגעו, אלא בגלל שלא בה לי לאבד את מה שעבדתי בשבילו. אני חולק את זה שיש לי קושי ושיש דברים שאני יכול לעשות ואני יעשה רק שיכול להיות שהם לא יהיו בטווח זמנים שמצפים ממני. אני מסביר לסביבה שלי שאני לא רוצה לאבד כי יכול לקרות משהו, שיש דברים שהם יותר מידי בשבילי ושאני לא רוצה להגיע למצב שיהיה קש שישבור את גב הגמל. אז נכון שאני חולק מתוך עמדה שהיא אגואיסטית אך אין מה לעשות יש מקומות שבהם אגו זה דבר טוב, זה אומר שאני לא מוותר על העצמי שלי ומסתיר אותו. וככה גם מי שאיתי בקשר משמעותי נפגע ופוגע פחות.

אז נכון שקמתי בבוקר ואין לי כוח לזוז וזה מתסכל אך זה לא בהכרח יפגע בי, אלא זה יכול יותר לסייע לי כי אני עוצר את השטף של היום יום ונותן רגע לגוף ולנפש לנוח. אני לא רוצה להגיע לקצה גבול היכולת שלי ולסבול מאיזשהו שבר אלא אני לוקח בחשבון שחלק מהסרגל מאמצים שלי צריך להיות גם ימים כאלה אחת לתקופה וזה בסדר.

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.