הכל בראש

לא מעט פעמים אנו נותנים לדמיון או לפרשנות שאנחנו נותנים לאירועים שונים בחיים שלנו להשפיע על איכות החיים ועל החוויה שלנו שלהם, זה יכול לקרות לנו לפני השינה שאנו במיטה, לפני שאנחנו מגיעים לפגישת עבודה, במפגשים חברתיים או אפילו שאנחנו לבד עם עצמנו במקומות שאמורים להיות שלווים ולהעניק לנו כוחות פנימיים. אך בזמן הזה בראש שלנו רץ לו סרט שלא בהכרח קשור למה שקורה או יקרה במציאות ובשל כך אנחנו חיים בכלא של הדמיון שלנו שגורם לנו לסבל גדול יותר מהחיים עצמם.

הקושי בהתמודדות הזאת מול המחשבות תלוי לא מעט ביכולת שלנו לווסת את עצמנו בגל מחשבות הזה וביכולת להתחבר באמת למה שקורה בכאן ועכשיו ולהתנתק מהמחשבות שרצות לנו בראש מכיוון שהן עוצרות אותנו ומנעות את האפשרות לפעול בצורה הטבעית שלנו. ועל ידי כך בעצם לשחרר את עצמנו מהסבל המיותר של הדמיון שלנו אשר מריץ תסריטים מיותרים שגורמים לנו לפעול מתוך עמדות של מגננה ופחד אשר מונעת מאיתנו לחוות את המציאות שהיא בהרבה מקרים הרבה יותר קלה ומאפשרת בין אם זה מבחינת השליטה שלנו על מה שמתרחש או על האפשרויות שלנו כאשר קורים לנו דברים שונים בחיים.

ההתמודדות הזאת אל מול המחשבה שלנו שהיא בעצם הדרך שבה אנו תופסים את העולם היא לא קלה אך אנו מקבלים חיזוקים אליה לא מעט פעמים כאשר אנו חושבים שדבר יהיה מסובך וקשה אך אנו צולחים אותו בסופו של דבר ללא מאמץ מרובה ויש לכך לא מעט דוגמאות לכול אחד בחיים אם זה איזה התמודדות בירוקרטית שפחדנו להתעסק איתה או אפילו בדבר פשוט כמו נסיעה שאנו בטוחים שתהיה לנו קשה אך כאשר אנו מתחילים אותה כבר הזמן שלוקח לה או הפקקים שיש בה בסופו של דבר נשכחים כאשר אנו מגיעים ליעד שלנו. אותן דוגמאות והבנות הן בעצם הדרך לפתח את ההבנה הזאת שלא מעט פעמים הדמיון שלנו כולאה ומונע מאיתנו לחוות את החיים בצורה מלאה כי המציאות לא תמיד נוראית כמו שאנו עושים אותה והכול נמצא בראש שלנו ובתגובה שלנו למצב.

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.