האולימפיאדה של החיים

המצב הנפשי שלנו מושפע ומשפיע על תחומים שונים בחיים שלנו חברה, הגשמה עצמית ,בריאות וכלכלי/תעסוקתי.

שבתוך המצב הנפשי ניתן למצוא את הביטחון העצמי, חדוות העשייה ונקודת ההשקפה שלנו בקשר לכול אחד מהמעגלים השונים שקיימים אצלנו. מה שגורם לנו לנהל אולימפיאדה נפשית כול יום,כול שעה עם מקצים משוגעים שכוללים משתתפים מכול קשתות החיים שלנו. אולימפיאדה שבה הנפש שלנו משמשת בתור שופט, שלא רק נותן ציון למתחרים בה אלא גם בסופו של דבר צריכה להיות זאת שסופגת את ההשלכות של הדברים ומתמודדת אתם בעצמה. במקום להיות צופה בקהל ולסופג השראה מהתחרותיות והרצון להשגיות של המתמודדים בה.

האולימפיאדה הזאת מורכבת ממספר תחומי חיים שונים שמרכיבים אותנו שלכול אחד מהם יש את היכולת להשפיע על האחר ובעיקר על התחושה שלנו.

הגשמתי- איך אני רואה את עצמי בהקשר של השאיפות שלי מהעולם . האם אני מקדם את עצמי לכיוון של יעד מסוים או בסופו של דבר רק מתרחק מהדברים שאני רוצה להשיג? האם המצב הנפשי שאני נתון בו מאפשר לי להגשים את עצמי כלכלית/חברתית או שבעצם הוא תוצר שלהם בכלל ואני במצב נפשי מסוים בגללם?

חברתי- מה המצב של הקשרים החברתיים השונים שלי בחיים? האם אני מחזיק ומקיים את הקשרים שאני רוצה בחיים שלי? או שאלו שקיימים קיימים בלי קשר לתחושה שלי בהם? מה עוצר אותי מלשפר ולשדרג או אפילו לחתוך את אלו שרעילים ופוגעים בי? האם אלו הקשרים שבאמת מגיעים לי בחיים שלי כי אני כזה? ואם כן אז איזה סוג של בן אני? או שאני רוצה קשרים טובים יותר, סביבה איכותית יותר שתתאים לאיך שאני באמת רואה את עצמי.

כלכלי/תעסוקתי- איך אני רואה את עצמי כלכלית ואת האפשרויות שקיימות לי ולא רק את אלו אשר יוצרות לי הכנסה. מה באמת יכול להרשות לעצמי לעשות? האם כדי לי להשקיע במה שאני אוהב? ללכת להרחיב את הידע שקיים לי בתחום מסוים? לצרוך שירותים שייסעו לי במצבי או אפילו לצבור חוויות חדשות. או בגלל המצב שאני בו אין למה להשקיע כלל בדברים האלו ובחשיבה עליהם.

בריאותי- הלחץ הזה שיש לי בחזה זה משהו רציני או שהמצב הנפשי שלי מעורר ובעצם זה החרדות שלי ? החוסר אנרגיה וכוח מהדיכאון או שאני פשוט חייב להיכנס לכושר ולשנות תזונה?

או שאם היה לי אנרגיה אז לא הייתי בדיכאון והיה לי באמת כוח לעשות דברים או לצאת לטייל.

וכן ככה היא מתנהלת האולימפיאדה של החיים שלנו כול הטבעות מנסות להתמודד אחת בשניה על הזמן שלנו ולמשוך כול אחת לכיוון שלה. מבלי להבין שהן בעצם קשורות אחת בשנייה, על ידי חוליה המקשרת אותן, הנפש שלנו.

מה שיוצר אצלנו שינויים בהרגשה או ויתור אחרי מאבקים ממושכים שמלווים באמירה של שיהיה מה שיהיה אני כבר עייף מלריב עם עצמי ואחרים. האנרגיות שנשרפו על הדברים האלה לא שווים ובתכלס אנחנו לא יותר מידי מתקדמים אז למה להשקיע עוד מאמצים.

ומה אם היה דרך להשלים עם הדברים לתת לכול חלק לזכות בתחרויות מסוימות בעוד אחרים לא יפסידו אלא רק ידורגו במקום נמוך יותר בתחרות ויקבלו זאת. כי המקצה שיבוא אחרי זה ההתמחות של אותו חלק ואין מה לעשות באולימפיאדת החיים שלנו כול החלקים משתתפים, נכון לא תמיד כולם זוכים אך אלו החיים פשרות על דברים מסוימים כדי שהנפש שלנו תוכל להתמודד גם במרוץ.

איזון בחיים כמו בטבע, נוצר על ידי כך שכול דבר נמצא במיקום שמיועד לו ואם לא הדברים קורסים .

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.