דוחף או מושך?

האם אני פועל מתוך הימנעות או רצון? האם אני מגוון את עצמי ליעד או רק מנסה לא ליפול למקום מסוים.

יש דרכים רבות לנהל ולהתנהל בחיים, אך הבחינה צריכה להיות האם אני זה שמכוון את המהלכים או פועל על מנת לא להגיע לנקודה מסוימת ונמנע מדברים כי הם לא הצליחו לאחרים.

בכול דרך כזאת יש את ההיתרונות והחסרונות שלה, אך השאלה האמיתית צריכה להיות לאן היא מובילה אותי? ואיך אני בוחר להסתכל על התוצאה המתקבלת בכול אחת מהן?

אם אני פועל מתוך רצון כוונה להגיע למטרה מסוימת אז אני צריך להיות שלם עם הבחירות, פעולות ותוצאות של המעשים שלי. אם אני פועל מתוך הימנעות של להגיע לדבר מסוים אז אני כנראה לא דוחף את עצמי לכיוון שאני רוצה מוותר על הצגת היכולות שלי ופועל בעיקר כדי לא להגיע למצב מסוים.

כשאני מנסה לא להגיע למקום מסוים אני מתחיל בגישה של למנוע מעצמי, ומתנהל מתוך כך שאני לא מעוניין להגיע למצב מסוים ומקים סביבי חומה שאמורה להגן עלי מהדבר שאני לא רוצה ליפול אליו. העניין שחומות מגבילות לא רק את מה שלא רוצים שיחדור פנימה אלא גם את אלו שחיים בתוך הגבולות שלהן.

(תסתכלו רגע בתמונה. מה אנחנו רואים בה? וכמה זמן אתם חושבים שהאנשים שם יוכלו לשרוד?)

כמו בתמונה יש מקרים שכן אנחנו צריכים לחיות בצורה של לנסות ולא להגיע לפה של האריה, אך זה רגעים כי אם ישאירו את כול החבורה הזאת שם לכמה ימים הם לא ישרדו הרבה זמן. עם זאת גם אם החברה האלו יסתובבו במחשבה של וואי איזה מגניב אני הולך לראות אריות בספארי ויסתובבו בצורה חופשיה זה כנראה לא יגמר בטוב.

הצורך שלנו הוא לפעול בצורה מאוזנת ומתואמת כול אחד לסביבה וליכולת שלו. גם כאשר אני רוצה להגיע או לא להגיע למצב מסוים אני צריך קודם לעשות הערכה של מה שאני יכול, רוצה ומסוגל. אני לא רוצה להיות ארוחת צהריים של האריה אך עם זאת אני ממש רוצה פעם אחת לראות אותם מחוץ לכלוב נראה לי שהסידור שיש שם בתמונה מתאים לי כול עוד זה לא לנצח (כאילו באמת מה קורה עם מישהו צריך לשירותים באמצע הסיור?).

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.