אז מה זה אומר להתמודד?

להתמודד זה לבחור להמשיך קדימה בחיים למרות שזה הדבר האחרון שאני רוצה לעשות.

לכולם יש ימים טובים יותר וטובים פחות, אצל רוב האוכלוסייה ההרגשה הזאת של הימים הטובים פחות לא קוטעת להם את רצף החיים. היכולת שלהם לקום ולעשות את הדברים לא מושפעת מתוך ההרגשה, המחשבות השונות שמרכיבים את העולם הפנימי שלהם. בניגוד אליהם יש אנשים שאותן תחושות ומחשבות עוצרות אותם מביצוע הפעולות מחשבות כמו מה אחרים חושבים עלי, מה אני יכול להציע לעולם, למה החיים שלי נראים ככה ועוד. מחשבות אלא במקרים רבים מלווים לתחושות של חרדה, חוסר כוחות, חוסר ריכוז ואי שקט פנימי.

רוב הטיפולים היום מתמקדים בסימפטומים, התחושות, עוזרים להרגיע אותם להפוך את האדם ליותר יציב או נעים לסביבה שלו. אך לא נותנות מקום או מענה למחשבות שהן לא פחות חשובות. אותן מחשבות משקפות את המקום האמתי שבו האדם עומד ובלי עבודה על הדברים האלו, אותו אדם לא יוכל באמת להתמודד עם הסביבה והופך לסוג של רובוט אשר מתנהל על אוטומט ועושה מה שצריך עד שעוברת תקופה שהמצב שוב נכנס לרגרסיה ואז חזרה לאי עשייה.

התמודדות אמתית מתוך המבט שלי אומרת לעמוד לא מעט פעמים מול עצמי ולשאול למה אני מרגיש ככה? מה הדבר הזה שבאמת גורם לי לראות את עצמי ככה, איזה דבר או אירוע בחיים שלי זקוק להתייחסות על מנת שאוכל להניח אותו בצד ולהפסיק להסתובב עם המשקל העודף הזה עלי. אותה הנחה של המשקל היא תהליך ארוך ומורכב של אמון עשייה מתוך הרצון לחיות אחרות. להיות מסוגל להסתובב בעולם עם פחות משקולות ותחושת ערך מוגברת כי מגיע לי יותר וגם אם זה לא נראה לי יש את היכולת לשנות ולשלוט במה שאני עושה. ואין סיבה שאני לא אשלוט בעוד חלקים בחיים שלי. (דוגמא לכך שאני שולט הבחירה שלי אם לקרוא עד לפה או לא)

התהליך הזה של הורדת משקל דורש גם הבנה שאני צריך עזרה היא יכולה לבוא מגורמים חיצוניים כמו משפחה, מטפל, רופא. או מגורמים פנימיים יכולות טובות ומועילות שיש בי שאני צריך להביא קדימה תוך עבודה על היכולות הפחות טובות. המטרה בהוצאה של היכולות הטובות היא דרך שלך לצבור תחושת ערך בתחילה, תחשוב אם אתה יודע לבשל איך המשפחה תרגיש אם פתאום תכין להם ארוחה, אתה בעל רישיון ורכב איך אדם שתביא לו מזון בהתנדבות ירגיש. יש עוד אמון פעולות שאפשר לעשות על מנת לעלות את אותה תחושת ערך כי אין אדם שלא שווה כלום בעולם הזה, לכולם יש יכולות לעשות דברים רק צריך לתת להם מקום.

החלק הזה של להוציא את היכולות ממני אל העולם, הרצון לחיות אחרת זאת ההתמודדות נכון היא לא תהיה קלה ויהיו בה הרבה עליות וירידות אך היא לא כמו כול מסע החשיבות בה היא לא היעד, אלא הדרך ומה אני לומד על עצמי ועל אורך החיים שלי תוך כדי. המסקנות האלו מאותה התמודדות היא מה שתבנה לאדם את הבסיס להמשיך את חייו.

Share the Post:

יש לכם שאלות ?

אתם יכולים להשאיר פרטים ואני ידאג לחזור אליכם בהקדם יוסי דוילה.